free web hit counter

Koszula bliższa ciału – ubrania na miarę

Widząc eleganckiego, dobrze ubranego mężczyznę można się zastanawiać, jak on to robi, że wszystko leży na nim jak ulał? Całość ubrania doskonale ze sobą współgra, każdy detal jest starannie dobrany – kolor, krój i szyk, jednym słowem – elegancja w każdym calu.

Gdzie tkwi tajemnica jego sukcesu? Pomijając to, że przypadkiem mamy do czynienia człowiekiem z branży odzieżowej to prawie w 100 proc. możemy być pewni – ten facet nosi ubrania szyte na miarę. Nie sztuką jednak jest założyć świetne garnitury i doskonałe buty, aby już być elegantem. Równie ważne są dodatki np. koszule, krawat, spinki.

To tylko początek przepisu na eleganckiego mężczyznę. Teraz najtrudniejszy etap, jak to wszystko ze sobą zgrać, aby całość stanowiła jedność? Od czego zacząć nasze ubieranie? Czy najpierw zamówić np. koszule na miarę, czy lepiej zakupić garnitur i buty?

Wydaje się, że najrozsądniej rozpocząć od garnituru. Ta część garderoby stanowi podstawę naszego ubioru i co by nie mówić – najbardziej rzuca się w oczy. Decydując się na jakiś konkretny krój i kolor, dużo łatwiej później dopasujemy do niego koszule – nie mówiąc o butach.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie istnieje jeden, sztywny kanon mody, którego trzeba się kurczowo trzymać, aby mieć szyk i elegancję. Można trzymać tzw. fason w ubraniu na wskroś sportowym, jak i klasycznym. Wszystko zależy od umiejętności doboru ubrania do konkretnej sytuacji. Co z tego, że zamówimy ubranie na miarę, jeśli do klasycznego kroju garnituru założymy koszule sportowe?

Widzimy więc, że nie jest to taka prosta sprawa, jak może się z pozoru wydawać. Co więcej, bardzo często popełniamy właśnie błędy źle dopasowując poszczególne części garderoby. Trzeba powiedzieć, że tak jak garnitury mają swoje kroje i fasony, tak samo mają koszule na miarę. Warto o tym pamiętać.

Zapewne pojawi się pytanie, gdzie w takim razie najlepiej skompletować ubranie w sytuacji, gdy nie mamy najmniejszego pojęcia o modzie? Na całe szczęście wariantów mamy do wyboru do koloru. Możemy tradycyjnie skorzystać z usług krawca, który nas ubierze od stóp do głów w koszule i garnitury. Można udać się do sklepu i wreszcie coraz bardziej popularna metoda ubierania – zakupy w Internecie.

Na koniec słowo o tym, co się nosi obecnie w temacie koszule na miarę? Dominują żywe kolory – zieleń, fiolet, róż, co nie oznacza, że klasyczna biel wyszła z mody. Ta na szczęście dla ludzi niegustujących w nowinkach zawsze obowiązuje i niech tak już zostanie.


Leave your own comment

Comments RSS Subscribe to the Comments RSS.
Trackback Leave a trackback from your site.
Trackback URL: http://www.koszule.tdnet.com.pl/2012/10/koszula-blizsza-cialu-ubrania-na-miare/trackback/