free web hit counter

Koszule na lato

Nastały ciepłe miesiące, które zapowiadają rychłe nadejście gorącego lata. Jest to okres kiedy chcemy nosić na sobie rzeczy lekkie i przewiewne, które gwarantują nam swobodę ruchów oraz nie przyprawiają o zawroty głowy z powodu duszności.

Okres letni nie kojarzy się nam się z elegancją. To czas podkoszulków, bermudów oraz mniej lub bardziej dopasowanych sandałów. Jednak także w wakacje można ubrać się lekko nie zapominając jednocześnie o odrobinie szyku i wytworności. Koszula to podstawa. Pojawia się jednak pytanie: jaką koszulę wybrać?

Ważna jest przewiewność materiału. Nie wybierajmy zatem na lato koszul wykonanych ze sztucznych tkanin. Nie przepuszczają one powietrza, co sprawia, że nadmiernie się pocimy i jest nam bardzo gorąco i niekomfortowo. Starajmy się, aby koszule były wykonane w 100-procentach z bawełny, a jeszcze lepiej: wybierzmy koszule lniane.

Ważny jest też dobór koloru. Nie polecamy koszul czarnych gdyż czerń „przyciąga” słońce i nawet w przypadku koszul z krótkim rękawem może być nam niebywale gorąco. Ostatnia cecha to dopasowanie. Jest lato i wakacje – może zatem warto pokusić się o strój nieco bardziej luźny i mniej przylegający do ciała. Będzie to lepsze zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucia.


Leave your own comment

Comments RSS Subscribe to the Comments RSS.
Trackback Leave a trackback from your site.
Trackback URL: http://www.koszule.tdnet.com.pl/2011/05/koszule-na-lato/trackback/